Кошик
464 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (завтра, 17.05).

Коли і чого дитина боїться

        

 

Психологи в один голос стверджують, що вже в утробі матері у малюка формуються перші страхи і фобії. Мама злякалася, мама перенервувала, мама посварилася – весь цей негатив викликає занепокоєння у малюка, примушуючи його переживати свої перші страхи.

 

До 1 року. Піврічний малюк спокійно залишиться з бабусею або тіткою, малознайомими родичами, а от починаючи з 7 місяців, у малюка вже виникає занепокоєння, коли мами немає поруч. Цей період називається сепарацією, і саме з півроку до 18 місяців мамі вкрай небажано залишати малюка і виходити на роботу. Після півтора років занепокоєння дитини трохи знижується.

 

Але з'являється страх перед чужими людьми. І в цей період краще всього буде, якщо дитина не буде залишатися в компанії малознайомих людей без присутності мами чи тата. Іноді страх перед незнайомцями залишається на все життя, заважаючи заводити нові знайомства, і все тому, що в 9 місяців малюка на тривалий термін відлучили від мами (наприклад, у лікарні).

 

1 – 3 роки. Дитина вже усвідомлює, що він – особистість. Що його «я» відрізняється від «я» мами. І починаються спроби виявляти першу самостійність. Можливість вибору, яку малюкові надають батьки, допомагає знизити тривожність, що в свою чергу зменшує можливі страхи в майбутньому.

 

Саме в цей період діти починають відчувати страх перед самотністю і страх перед уколами. У них вже є певний життєвий досвід, посилений фантазіями. Іноді дитина настільки боїться кошмарів, що відмовляється йти спати. Якщо вчасно помітити подібний стан і приділити дитині належну увагу, то страхи зникають і вже не повертаються.

 

4 – 6 лет. Период, когда родителям нужно быть максимально внимательным. Именно сейчас у ребенка появляются страх одиночества, страх темноты, страх замкнутого пространства. Темнота ассоциируется с чудовищами и монстрами, поэтому ребенок ни за что не хочет оставаться сам в темной комнате. Отличным решением проблемы станет акриловый 3d ночник от СВЕТЛЯЧЧОК, который выполнен в виде любимого героя из мультика. Если ребенку купить такой ночник, то страхи отступят быстрее, у ребенка не будет истерик и неврозов.

 

6 – 8 лет. На первое место выходит страх смерти. Ребенок переживает по поводу того, как не заболеть и не умереть, не быть укушенным собакой или волком, не потеряться и т.д.

 

9 – 12 лет. Может появиться тревожность по поводу того, что родители ожидали от него намного большего, а он не оправдал надежд. Страх отличаться от других – очень сильная эмоция, которая тревожит практически каждого ребенка. В этот период категорически нельзя сравнивать его с другими сверстниками (особенно, не в его пользу).

 

Підлітковий вік. У дитини вже були певні невдачі, і він панічно боїться їх повторення. Страх бути смішним і безглуздим. Все це автоматично прирівнюється у дитини до провалів. Особливу увагу підлітки приділяють своїй зовнішності, тому частими стають страхи типу «я негарна».

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner