Кошик
464 відгуків

Ожиріння і яскравий штучний світ: вчені довели – зв'язок існує

Сонячне світло – необхідна складова людського буття, але з часом люди навчилися подовжувати день, використовуючи штучно створений світ. І все б добре, якби не одне АЛЕ. Людина платить дуже високу ціну за вечірній і нічний неспання. І мова йде не про гроші (як могли подумати багато), а про здоров'я.

 

Порушення роботи внутрішнього таймера, який визначає час для сну і час для неспання, - ось те, що веде до постійної втоми і нестачі енергії. А людина може списувати ці симптоми на банальний стрес (робота адже нервова в кожного другого).

 

Але вчені в ході тривалих досліджень встановили незвичайну зв'язок між яскравим штучним світлом і збільшенням ваги. Експерименти проводились на гризунах. На них постійно і регулярно впливали джерелами яскравого штучного світла, і вони ... поправлялися!!!!

 

Виявилося, що при надмірному світі, відмінному від сонячного, в організмі не відбувається розщеплення одного з жирів. У ссавців є два типи жирів: бурий і білий, і кожна з цих тканин функціонує по-своєму. Але кожна зберігає енергію.

 

Біла жирова тканина використовує накопичену енергію, щоб живити нею інші клітини, а бура – виробляє тепло. І саме вплив на бурий жир сприяє втраті ваги.

 

Описувати складні наукові маніпуляції немає особливого сенсу, так як лише ті, чия діяльність безпосередньо пов'язана з дослідженнями, можуть зрозуміти, що таке адренорецептори і як вони працюють, але висновок вчених виявився більш ніж шокуючим.

 

Прошарок бурого жиру у піддослідних мишей під час добового впливу штучним світлом вбирала наполовину менше поживних компонентів з крові і спалювала менше молекул жирів. Останні залишалися і переходили в білий жир, відкладаючись у запаси. Так відбувається процес ожиріння на клітинному рівні і у людини.

 

Процес ожиріння проходив дуже інтенсивно. Враховуючи, що всім мишкам давали однакову кількість їжі, ті, кого просвічували 24 години на добу, набрали на 25% більше ваги, ніж ті, які перебували під штучними лампами лише 12 годин на добу.

 

Висновок. Чим яскравіше освітлення і чим довше воно впливає на живі організми, тим більше шансів додавання білого жиру.

 

Поки це перевірено тільки на мишах, але світлова закономірність може проявитися і у людини, тому бажано максимально обмежити яскравість штучного світла, і не використовувати його в той час, коли він не потрібен.

 

А щоб забезпечити собі комфортне вечірнє проведення часу, і не блукати по темних кімнатах квартир і будинків, можна придбати ексклюзивний 3d акриловий світильник з сподобалася картинкою і насолоджуватися затишним м'яким світлом кожен вечір. Без будь-якого страху погладшати!!!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner